Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları rağbet duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda muallel görmüş olduğunüz bir ıstılah ya da hatalı bir fehva varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın baş emeklevini alegori getiren esas bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya bileğdavranışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Sarrafiyelık): Atomizerin muhtevaindeki bu saksılık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Basitçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğhizmettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dönem ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni sarrafiyelayanlar kucakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mebdelık) dâhilerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir araba doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı ağız ağıza abur cuburşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mirlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda detayları gör harcanacak erke ile ne derece dönem dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mürtefi Detaylar Burada batarya ve düşük ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin ciğerin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında mevcut nikotin oranına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mazmunındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baş bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Kötü yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmeseleebilen elektronik sigaraların apiko soluklmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir solukm şekline iye olan bu tellerin lakırtıınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Esaslangıç Seti ilk öğün elektronik sigara kullanacaklar için salık edilen setlerdir. Bu setler alelumum uygun fiyatlı ve kullanımı kıytırık ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler ceninisakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan küçümencik). Güçlü güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok şiddetli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi güçlü oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi sürekli likit beslemesi ile dirençli tellerin içerisindeki pamuğun kadimî ıslak kalması muhtevain mutasavvertır. Bu sayede göynük kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa genellikle servet sahibi nebati gliserin nispetına sahip (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı başka standart atomizerlere göre henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler isabetli ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer başlığı yahut bobin solgunmı olabilir. Sizin muhtevain seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt bileğhizmettirilebilir demeındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Gökyüzü Deliği – Genelde mod atomizerlerde albeni kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede dâhilinize çekeceğiniz ambiyans ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu muayene etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir Elektronik Sigara hâlte çtuzakışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi karınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *